.

Partnerzy

Aktualności

Mistrzostwa i Puchar Polski Cross Country w Górze Kalwarii!

2013-01-12 20:14:13, komentarzy: 5

MotoXtreme 3Otwarcie sezonu off-roadowego 2013 odbędzie się w Górze Kalwarii! W dniach 16-17 marca na piaszczystym poligonie odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country organizowane przez Jarper X Racing Team.

 

Na początku września ubiegłego roku w miejscowości Mysiadło pod Warszawą, klub Jarper X Racing Team zorganizował imprezę o nazwie MotoXtreme 2. Rozegrano wówczas regionalne zawody Cross Country oraz eliminację Pucharu Polski Super Enduro. Po dużym sukcesie wrześniowej imprezy czas na kolejną, która tym razem rozpocznie off-roadowy sezon 2013.

 

Pod banderą MotoXtreme 3 odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Cross Country. Takiej imprezy jeszcze nie było!

 

- Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania I rundy Mistrzostw Polski w Cross Country nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. - tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Team Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do marcowego wydarzenia.

 

Na teren poligonu w Górze Kalwarii przyjadą najlepsi jeźdźcy z całej Polski. Dlaczego? Okres zimowy, to czas przerwy w zmaganiach off-roadowych. Większość zawodników zimą trenuje i przygotowuje się do pierwszego startu. W tym roku, pierwszy start będzie miał miejsce w Górze Kalwarii.

 

- W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł. - dodaje Mirosław Pleskot.

 

Przygotowania do marcowej imprezy ruszyły pełną parą.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • rafał 16:32, 27 stycznia 2013

  Witam ,jestem amatorem i bardzo chciał bym wystartować w tej klasie, jakie są wymagania organizatora?

  Odpowiedz
 • motoxtreme 13:34, 29 stycznia 2013

  Wymagane jest badanie lekarskie, przynależność klubowa oraz wola walki :)
  Więcej info dot. klubu na naszej stronie www.xracingteam.pl

  Odpowiedz
 • Monster 10:58, 20 lutego 2013

  jezeli ktos sie amatorem nie nalezy do zadnego klubu a chcialbym wystartowac to jest to mozliwe? jezeli tak to jaki koszt

  Odpowiedz
 • MP 20:46, 20 lutego 2013

  Amator może startować w Pucharze Polski ( 1,5 godz.) lub klasie Hobby ( 45 min ). Koszt wpisowe na zawody 220 zł za dwa dni plus ubezpieczenie.
  Prosimy o kontakt telefoniczny, w celu omówienia szczegółów

  Odpowiedz
 • ktm 15:28, 10 marca 2013

  A co jeśli bedzie zima??

  Odpowiedz

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country -- Góra Kalwaria 16-17 marca 2013r

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych