.

Partnerzy

Aktualności

MotoXtreme 3 vs. Zima

2013-03-10 19:08:49, komentarzy: 1

W ostatnich tygodniach z coraz większą niecierpliwością odliczaliśmy ostatnie tygodnie do otwierającej sezon off-roadowy imprezy MotoXtreme 3. Niestety intensywne opady śniegu na Mazowszu oraz znaczne obniżenie temperatury mogą wpłynąć na termin zaplanowanych na przyszły weekend zawodów. Przygotowaliśmy dla Was kilka aktualnych informacji.

 

Od kilku dni na terenie dawnego poligonu w Górze Kalwarii trwały prace ziemne, które miały na celu przygotowanie trasy do zawodów. Trasa jest praktycznie gotowa. Szerokość prostej startowej wynosi około 60 m, a długość około 110 m. Przygotowaliśmy pięć nowych skoków, a mówiąc dokładniej dwie hopy i trzy wybicia (lub jak kto woli – zęby).

 

Jak być może część z zawodników wie, trasa w Górze Kalwarii wyróżnia się efektowną sekcją opon. Opony zostały solidnie podsypane (tak aby ułatwić pokonanie tej przeszkody). Co więcej, trasa MotoXtreme 3 przewiduje również objazd sekcji z oponami. Objazd zakończony efektownym wybiciem.

 

Reasumując, trasa zawodów, jak i zaplecze organizacyjne jest gotowe… czego nie można powiedzieć o panującej w Górze Kalwarii zimie. W dniu jutrzejszym, tj. 11 marca 2013 roku decyzję o ewentualnym przełożeniu lub zorganizowaniu w terminie zawodów MotoXtreme 3 podejmie Polski Związek Motorowy.

 

Biorąc pod uwagę obfite w ostatnim czasie opady śniegu oraz znaczny spadek temperatury przeprowadzenie zawodów w terminie niestety nie jest pewne. Stosowna, oficjalna informacja pojawi się w dniu jutrzejszym. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość. Poniżej aktualne zdjęcia.

Zdjęcia z przygotowań 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Gość 19:39, 10 marca 2013

    Oby pogoda dopisała.

    Odpowiedz

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country -- Góra Kalwaria 16-17 marca 2013r

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych