.

Super Enduro

Super Enduro to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motocyklowego. Jest to połączenie nieco bardziej popularnych zawodów typu motocross z trudną i techniczną dyscypliną jaką jest enduro.


Motocross w odbywa się tylko i wyłącznie na zamkniętych specjalnie przygotowanych torach. Trasa położona jest na wolnym powietrzu i w 100 % przebiega po podłożu ziemnym. Każdy bieg 

motocrossowy jest stosunkowo krótki i trwa zwykle między 15 a 30 minut.


W przypadku rajdów enduro, tylko część rywalizacji przebiega na zamkniętej trasie. Mowa o tak zwanych próbach czasowych, które w zależności od budowy noszą nazwę: cross, enduro lub extreme. Główna trasa rajdu biegnie często drogami publicznymi, na których zawodnicy muszą stosować się do zasad ruchu drogowego. Na wspomnianych próbach organizatorzy często przygotowują trudne technicznie przeszkody. Czasem wykorzystywany jest teren naturalny, a innym razem przeszkody są specjalnie budowane na zawody.


Super Enduro łączy obie dyscypliny. Trasę zawodów stanowi zamknięty tor. Natomiast na torze zawodnicy muszą co chwila pokonywać trudne przeszkody wykonane z opon, drewnianych bali, podkładów kolejowych, głazów, kamieni itp. Najczęściej zawody Super Enduro organizowane są w halach. Jednak Puchar Polski Super Enduro to zawody rozgrywane na świeżym powietrzu.

Zawody Super Enduro zwane są również halowym endurom indoor enduro lub endurocrossem. Jednym z najlepszych światowych zawodników tej dyscypliny jest Polak Tadeusz „Taddy” Błażusiak.

Super Enduro

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych